Plesni vremeplov Divertimenta kao jedinstvenog centra, danas popunjavaju  četiri povijesno plesne skupine. Svaka od njih, putujući kulturnoplesnom scenom diljem Hrvatske promovira svoje programe prateći različita događanja, manifestacije, festivale, koncerte te mnogobrojna turističkopovijesna predstavljanja.

Svako od navedenih događanja ostavilo je trag u našim sjećanjima, a vjerujemo i da su naši nastupi ostali zapisani u sjećanjima onih koji su u njima uživali i zajedno s nama otputovali u neko daleko, povijesno doba... Plesno-glazbeni vremeplov vozi nas i dalje - pratite nas putem Facebooka!

 

Program 2019. godina  

 

01. 02. - Noć muzeja u Lobor-gradu,  Lobor  
01. 03. - DanceStar Qualifier 2019, Opatija
15. 02. - Sidonijin dan, Gornja Rijeka                           
17. 03. - 16. Treps Susreti KC Trešnjevka, Zagreb
23. 03. - Koncert Ale & Tobaco, Zagreb
13. 04. - 4. Revija SamoPles, Samobor
04. 05. - Dani Trsata Povratak Frankopana, Rijeka
23. 04. - Đurđevo pod Gorjanskom lipom, Križevci
10. 05. - Srednjovjekovna Stolačka tarča, Stolac BiH
11. 05. - Srednjovjekovna Stolačka tarča, Stolac BiH
12. 05. - Treps festival plesa KC Trešnjavka, Zagreb
25. 05. - Dani S. Hercigonje, GK Trešnja, Zagreb
26. 05. - Koncert Gala večer plesa, HNK Varaždin
08. 06. - Zvonimirovi dani Knin
09. 06. - Zvonimirovi dani Knin
15. 06. - Viteški turnir, Muzeji Hrvatskog Zagorja, Gornja Stubica
10. 06. - Antunovo, Novi Marof
15. 06. - Veliko križevačko spravišče, Križevci
16. 06. - Međunarodni viteški turnir, Zelina
29. 06. - Margaretino leto, Bakar
08. 07. - Festival narodnih običaja,pjesme i plesa, Kalnik
20. 07. - Carski Grad Opatija, Opatija
21. 07. - Uskočki dani, Senj
25. 07. - Rapska fijera, Rab
27. 07. - Uskočki boj za Klis, Split
28. 07. - Anin bal, Varaždinske Toplice
10. 08. - Vrtna zabava kod Luje Vranyczanya, Oroslavlje
17.08. - Vitezovi Vranski, Vrana i Pakoštane
25.08. - Renesansni festival, Koprivnica
05.10. - Dani Zrinskih u Starom Gradu, Hrvatska Kostajnica
10. 11. - Plesni Susreti Hrvatskih ansambala HSK Zagreb
24. 11. - Male plesne forme KC Travno, Zagreb            

                           

 

Program 2018. godina 

16. 02. - Sidonijin dan, Gornja Rijeka 
24 .02. - Dance Open Competition, Zagreb 
02. 03. - Međunarodni festival plesa Plesokaz, Požega
09. 03. - DanceStar World Qualifiers Croatia 2018., Opatija   
18. 03. - Varaždin Dance Open, Varaždin
21. 04. - Dani Trsata „Povratak Frankopana“, Rijeka  
28. 04. - Svjetski dan plesa Rovinj-fest Rovinj 
06. 05. - Plesna radionica, Srednjovjekovni sajam Konjščina
19. 05. - Treps-Festival plesa, KC Trešnjavka, Zagreb
19. 05. - Srednjovjekovna Stolačka tarča, Stolac BiH 
20. 05. - Treps Gala večer KC Trešnjevka, Zagreb
25. 05. - Dani Silvije Hercigonje GK Trešnja, Zagreb 
27. 05. - Gala večer plesa, HNK Varaždin      
02. 06. - Dani Kočija ,Varaždin
07. 06. - Dječji Zvonimirovi dani Knin
08. 06. - Tragom Jankovića, Pakrac
09. 06. - Zvonimirovi dani, Knin
09. 06. - Viteški turnir, Muzeji Hrvatskog Zagorja, Gornja Stubica
16. 06. - Međunarodni Viteški turnir, Zelina
23. 06. - Šetnja kroz povijest - doba Frankopana, Bakar
24. 06. - Susreti hrv. plesnih ansambala HSK, Velika Gorica
21. 07. - Carski Grad Opatija, Opatija
21. 07. - Uskočki dani, Senj
25. 07. - Rapska fijera, Rab                                                                     
28. 07. - Uskočki boj za Klis, Split
11. 08. - Vrtna zabava kod Luje Vranyczanya, Oroslavlje
18. 08. - Vitezovi Vranski, Vrana i Pakoštane
01. 09. - Renesansni festival, Koprivnica
15. 09. - Zrinsko-Frankopanski ozaljski balovi, Ozalj
22. 09. - Srednjovjekovne svečanosti Dvor Veliki Tabor
07. 10. - Dani Zrinskih u Starom Gradu, Hrvatska Kostajnica
14. 10  - Srednjovjekovne svečanosti na Medvedgradu
24. 11. - Male plesne forme KUC Travno, Zagreb

         

                                                                                                                                          

Program 2017. godina 

                                                              
17. 02. - Sidonijin dan,Gornja Rijeka                                                                                                                       
27. 02. - HRT 2 snimanje 'Notica', Zagreb
03. 03. - DanceStar World Tour Croatia 2017, Zagreb                        
04. 03. - DanceStar World Tout Croatia 2017, Zagreb
31. 03. - HRT 2 snimanje 'Notica', Zagreb
05. 04. - HRT reportaža 'Dobro Jutro Hrvatska',  Zagreb          
08. 04. - Treps -14 Susreti, KC Trešnjevka, Zagreb                                                         
09. 04. - Treps -14 Susreti, KC Trešnjavka, Zagreb                              
22. 04. - Svjetski dan plesa, Rovinj-fest, Rovinj
22. 04. - Dani Trsata 'Povratak Frankopana', Rijeka
06. 05. - Plesna radionica, Srednjovjekovni sajam, Konjščina
07. 05. - Gala večer plesa, HNK Varaždin                                           
14. 05. - Plesna radionica 'Rapski streljičari',  Rab                                                    
19. 05. - Srednjovjekovna Stolačka tarča, Stolac BiH
20. 05. - Srednjovjekovna Stolačka tarča, Stolac BiH
27. 05. - Treps - Festival plesa, KC Trešnjevka, Zagreb
28. 05. - Dani S. Hercigonje, GK Trešnja, Zagreb                                 
04. 06. - Plesna radionica 'Rapski streljičari', Rab
09. 06. - Zvonimirovi dani Knin                                                                                      
10. 06. - Viteški turnir, Gornja Stubica                                                            
17. 06. - Treps - Festival KC, Trešnjevka Zagreb
18. 06. - Susreti hrvatskih plesnih ansambala, HSK Velika Gorica                                         
18. 06. - Međunarodni viteški Turnir, Zelina                                                                  
25. 06. - Plesna radionica „Rapski streličari“ Rab                
15. 07. - Carski Grad Opatija                                                                                          
21. 07. - Uskočki dani, Senj                                                                                              
22. 07. - Uskočki dani, Senj
25. 07. - Rapska fijera, Rab                                                                     
28. 07. - Uskočki boj za Klis, Split                                                                                    
05.08. -  Dani plemstva Gornja Rijeka                                                           
18. 08. - Vitezovi Vranski, Vrana i Pakoštane                                                             
27. 08. - Renesansni festival Koprivnica                                                                           
03. 10. - Viteški turnir, Jankovac, park prirode Papuk                                                                                                                                         
10. 09. - Srednjovjekovne svečanosti Dvor Veliki Tabor                                                             
17. 09. - Srednjovjekovne svečanosti Dvor Veliki Tabor                        
24. 09. - Srednjovjekovne svečanosti Dvor Veliki Tabor                               
07. 10. – Kestenijada, Hrvatska Kostajnica                                                                 
14. 10. - Srednjovjekovne svečanosti na Medvedgradu                                                                                                                          
25. 12. - Male plesne forme KC Travno, Zagreb                

 

                  

Program 2016. godina 

06. 02. - Vilinski bal, Etnografski muzej Zagreb
19. 02. - Sidonijin dan, Gornja Rijeka
27. 02. - 15 Požeški Plesokaz, Požega
04. 03. - DanceStar World Tour Croatia 2016, Zagreb
11. 03. - Renesansa u Gradskoj Knjižnici Oroslavlje
12. 03. - Plesni susreti „Buducnost u nama“, KC Travno, Zagreb
02. 04. - Treps-13 Susreti, KC Trešnjevka, Zagreb
03. 04. - Treps-13 Susreti, KC Trešnjavka, Zagreb
17. 04. - Gala vecer plesa, HNK Varaždin
22. 04. - Jurjevski dani Dvor Veliki Tabor, Desinic
23. 04. - ZmaJurjevo Park Ribnjak,  Zagreb
23. 04. - II. Festival plesa Pag 2016,  Pag
07. 05. - Srednjovjekivni sajam Konjšcina
08. 05. - Treps Festival KC Trešnjevka, Zagreb
14. 05. - Srednjovjekovna Stolacka tarca, Stolac BiH
04. 06. - Zvonimirovi dani, Knin
11. 06. - Viteški turnir, Gornja Stubica
18. 06. - Susreti hrvatskih plesnih ansambala HSK Velika Gorica
19. 06. - Susreti hrvatskih plesnih ansambala HSK Velika Gorica
02. 07. - Medunarodni viteški turnir Vitezova zelengradskih, Sv. Ivan Zelina
09. 07. - Vrtna zabava Vranyczanya, Oroslavlje
23. 07. - Uskocki dani, Senj
27. 07. - Rapska fijera, Rab
30. 07. - Uskočki boj za Klis,Split
05. 08. - Dani plemstva, Gornja Rijeka                                                     
20. 08. - Vitezovi Vranski, Vrana i Pakoštane  
27. 08. - Renesansni festival Koprivnica
03. 10. - Viteški turnir Jelkovac, park prirode Papuk
10. 09. - Srednjovjekovne svecanosti, Dvor Veliki Tabor                    
11. 09. - Ljeto gospodnje 925, dvorac Ribnik                                      
17. 09. - Srednjovjekovne svecanosti, Dvor Veliki Tabor                        
18. 09. - Europa na tanjuru, Zagreb                                                           
24. 09. - Srednjovjekovne svecanosti, Dvor Veliki Tabor                              
08. 10. - Kestenijada, Hrvatska Kostajnica
09. 10 - Srednjovjekovne svecanosti na Medvedgradu                    
26. 12. - Male plesne forme KC Travno, Zagreb   

 

 

Program 2015. godina 

 

 

 

 

06. 02. - 21. Varaždinski Sjajni bal, HNK Varaždin
24. 02. - Koncert  glazbene škole V.  Lisinskog, KD Bjelovar
28. 02. - Gala večer plesa, HNK Varaždin
19. 04. - Treps 12 Susreti, KC Trešnjevka Zagreb
02. 05. - Srednjovjekovna Stolačka tarča, Stolac BiH
09. 05. - Srednjovjekovni sajam Konjščina
10. 05. - Treps Festival, KC Trešnjevka Zagreb
16. 05. - Međunarodni viteški Turnir, Zelina
17. 05. - Treps Festival, KC Trešnjevka Zg
29. 05. - Plesna revija Dani S.,Hercigonje, GK Trešnja
05. 06. - Srednjovjekovni Zvonimirovi dani, Knin
06. 06. - 26. Susreti Hrvatskih plesnih ansambala,
                HSK Dom kulture Velika Gorica
07. 06. - 26. Susreti Hrvatskih plesnih ansambala,
                 HSK Dom kulture Velika Gorica
13. 06. - Viteški turnir Gornja Stubica
14. 06. - Srednjovjekovni sajam Lobor
20. 06. - Dan Grada Ivanca
04. 07. - Uskočki dani, Senj
18. 07. - Carska noć, Opatija
28. 07. - Jurjevgradska renesansna bitka, Tribunj
08. 08. - Dani općine i župe, Konjšćina
30. 08. - Renesansni festival, Koprivnica
05. 09. - Viteški turnir, Orahovica
05. 09. - Rapska zvona, noći Ivana Rabljanina, Rab
12. 09. - Srednjovjekovne svečanosti, Dvor Veliki Tabor
19. 09. - Srednovjekovne svečanosti, Dvor Veliki Tabor
26. 09. - Srednjovjekovne svečanosti, Dvor Veliki Tabor
27. 09. - Bal-balli-balletti, Dvorac Kerestinec
27. 09. - Srednjovjekovni dani Medvedgrada
10. 10. - Dani Zrinskih Hrv. Kostajnica
06. 12. - Festival malih plesnih formi, KC Travno
20. 12. - Božićni bal, Konjščina


 

 

 

 

 

       Program 2014. godina 

 

 

16. 03. - Gala večer plesa, HNK Varaždin
13. 04. - 11. Susreti plesnih grupa, Cekate Zagreb
10. 05. -  Srednjevekovni sajam, Konjščina
11. 05. -  Treps festival plesa, Cekate Zagreb
24. 05. -  Međunarodni viteški turnir Sv. Ivan Zelina
25. 05. - Sajam Vlastelinstva, Dubovac
26. 05. - 10. Revija klasičnog i suvremenog plesa,
              G. K. Trešnja, Zagreb
30. 05. - 2. Kloštrske večeri, Ptuj
01. 06. - Obljetnica pl. skupine Celestina, Brežice
14. 06. - Viteški turnir, Gornja Stubica
28. 06. - Picokijada, Đurđevac
05. 07. - Uskočki dani, Senj
07. 07. - Zvonimirovi dani, Kninska tvrđava
13. 07. - Srednjovjekovni dan Žuženberg, Slovenija
30. 07. - Uskočki dani, Labin
10. 08. - Srednjovjekovni sajam, Svetvičenat
14. 08. - Dani plemstva, Gornja Rijeka
24. 08. - Špancirfest, Varaždin
25. 08. - Večer povijesnih plesova, Novalja
27. 08. - Špancirfest, Varaždin
30. 08. - Špancirfest, Varaždin
30. 08. - Renesansni festival, Koprivnica
04. 09. - Aurea Fest, Požega
06. 09. - Srednjovjekovne svečanosti u Velikom Taboru
13. 09.  - Srednjovjekovne svečanosti u Velikom Taboru
20. 09. - Srednjovjekovne svečanosti u Velikom Taboru
19. 09.  - Koncert 220 godina parka Maksimir, Zagreb
27. 09. - Srednjovjekovni dani u Medvedgradu, Zagreb
28. 09. - Srednjovjekovni dani u Medvedgradu, Zagreb
04.10. - Viteški turnir Franjo Tahy, Susedgrad, Zagreb
11.10. - Dani Zrinskih, Kostajnica
12.10. - Dani Zrinskih, Kostajnica
22.11. - 17. Smotra povijesnih i građanskih plesova, Đakovo
30.11. - Festival malih plesnih formi, KC Travno Zagreb
13.12. - Plesnim koracima u Europu KC Dubrava, Zagreb
13.12. - Božićni koncert, Samobor
19.12. - Gala večer plesa KC Trešnjevka, Zagreb
21.12. - Adventski koncert, Konjščina

 

 

 

 

Program 2013. godina 

 

      

01. 02. - Sjajni bal, Varaždin                                                        
18. 03. - Gala večer plesa, HNK Varaždin       
26. 04. - Bal Zrinskih, Čakovec
29. 04. - Susreti plesnih grupa, CK Trešnjevka, Zagreb
04. 05. - Srednjvjekovni sajam, Konjščina
25. 05. - Međunarodni Viteški turnir, Sv. Helena
08.06. - Viteški turnir, Gornja Stubica

09. 06. - Treps festival plesa, CK Trešnjevka, Zagreb
15. 06. - Bedenički dani, Bedenica
22. 06. - Viteške borbe kod Salajevih, Čazma
06. 07. - Uskočki dani, Senj
13. 07. - Carski grad, Opatija
01. 08. - Uskočki dani, Labin
05. 08. - Dan grada Pirovca
11. 08. - Srednjovjekovni sajam, Svetvinčenat
01. 09. - Renesansni festival, Koprivnica             
07. 09. - Renesansni festival, Ilok 
14. 09. - Giostra festival, Poreč
14. 09. - Srednjovjekovne svečanosti, Veliki Tabor
21. 09. - Srednjovjekovne svečanosti, Veliki Tabor
28. 09. - Srednjovjekovni dani, Medvedgrad, Zagreb
27. 10. - Bal- balli- balletti, Sveta Nedjelja
25. 11. - Katarinin bal Varaždinske Toplice
30. 11. - Festival malih plesnih formi, KC Travno, Zagreb
15. 12. - Galla večer plesa, CK Trešnjevka, Zagreb
22. 12. - Božićni bal,  Konjščina